EFM Özel Güvenlik Hizmetleri, 2000 yılında sektörde başladığı faaliyetlerine, 2005 yılında 5188 Sayılı Özel Güvenlik Yasası’nın çıkmasıyla birlikte bu yasaya uygun olarak devam etmektedir. Müşteri memnuniyeti yönünden stratejik bir hizmet verdiklerinin bilinci içinde görevlerini yerine getiren uzman güvenlik personelleriyle aşağıdaki hizmetleri   sunmaktadır;

- Güvenlik Danışmanlığı
- Risk Analizi Hazırlanması
- Etkinlik Güvenliği
- Tesis ve Bina Güvenliği
- Fiziki Güvenlik
- K9 Destekli Güvenlik
- Resepsiyon Hizmetleri,
- 7/24 Müşteri Destek Hattı

Sahip olduğu projelere her geçen gün bir yenisini ekleyen EFM Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. personel eğitimlerine önem vererek, koşulsuz müşteri memnuniyetini kendisine hedef kaydetmiştir.

Hizmetin türü ve bütünlüğüne bağlı kalarak oluşturulan güvenlik politikası ve sistemi ile bağlantılı olarak  EFM güvenlik görevlilerine yangın önleme ve kontrol, farkındalık ve ilkyardım eğitimleri, hizmet verilen kurum çalışanlarına ise gerçekleştirilen acil durum tatbikatları ile genel güvenlik bilgilendirmesi ve reaksiyon ünsiyetleri kazandırılır.

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi ve ISO 9001:2008 Kalite ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgeleri’ne sahip EFM Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. alışveriş merkezleri, sanayi tesisleri, ofis binaları, rezidans, okul ve perakende sektörü gibi pek çok farklı mekânda hizmet sunmaktadır.